Мрежова IP камера HIKVISION DS-2CD2642FWD-I - 4 мегапиксела, варифокален обектив 2.8-12 mm
Мрежова IP камера HIKVISION DS-2CD2642FWD-I - 4 мегапиксела
Резолюция: 20 fps: (2688×1520), 25 fps: (1920x1080), Минимално осветление: 0.01 lux, варифокален обектив 2.8-12 mm, Ъгъл на видимост: 112°-34°, Видео компресия: H.264/MJPEG - 32 Kbps ~ 16 Mbps Bit Rate, Инфрачервено осветление до 30 метра, Механичен инфрачервен филтър, 3D DNR шумов филтър, WDR 120 dB, Dual Stream, IP67 - водоустойчива, DC12V PoE 7.5W, ONVIF, RJ45 100 Mbit LAN, слот за микро SD/SDHC/SDXC карта до 128 GB, за вътрешен и външен монтаж. Със стойка и козирка.
Подходяща монтажна основа: DS-1280ZJ-S
Размери: |
95×105×258.6 mm |
Тези камери имат инфрачервено осветление и виждат при пълен мрак
Камерата е с инфрачервено осветление и вижда при абсолютна тъмнина. Инфрачерното осветление се включва и спира автоматично чрез вграден светлинен сензор. Инфрачервената светлина не е видима за човешкото око, но сензора на камерата е проектиран да вижда в инфрачервения спектър. Всички камери, които са в нощен режим - с включен инфрачервен филтър и инфрачервено осветление, имат черно-бяла картина. При по-висока околна осветеност, автоматично преминават в цветен режим.
Камерата е с варифокален обектив
Чрез варифокалният обектив, може да се променя фокусното разстояние - ъгъла на видимост на камерата. Повечето камери на пазара са с фиксиран обектив, примерно 3.6 мм и ъгъл на видимост 80 градуса. Камера с фиксиран обектив не може да вижда ъгъл, различен от зададения. Когато на дадена камера е монтиран варифокален обектив това означава, че може да регулирате ъгъла, който да вижда. Варифокалните обективи се означават с цифри: примерно от 2.8 до 12 милиметра. Цифрите са разстоянието от сензора на камерата, до лещата на обектива. Накратко казано, чрез варифокалния обектив, може да приближите това, което искате да виждате, за да се вижда по-ясно. И обратно... може да направите така, че камерата да вижда по-широк ъгъл. Приближението е оптично, тоест не е за сметка на качеството. Регулирането на варифокалните обективи става чрез завъртане на 2 винтчета. Първият е за приближението, а втория за фокуса. Камера с варифокален обектив, дава свободата да избирате какъв ъгъл да вижда камерата.
Камерата има Wide Dynamic Range /WDR/ функция
Това е функция предназначена да осигури ясна картина там, където интензитета на светлината варира прекалено много - когато има много светли и много тъмни области едновременно пред камерата. WDR дава възможност за показване както на много светли, така и на много тъмни участъци в един и същ кадър така, че да са налице подробности и в двете области тоест, светлите части да не са прекалено светли и тъмните да не са прекалено тъмни. Това е функция само на по-висок клас камери.
Има 2 вида WDR: хардуерен WDR и софтуерен D-WDR.
- При хардуерния WDR, процесорът на камерата комбинира 2 кадъра: от най-светлия и от най-тъмния участък от изображението, като след това ги комбинира в единичен кадър така, че да се получи нормално осветена картина и от двете изображения. Това е функция само на висок клас камери.
- При софтуерния D-WDR /Digital-Wide Dynamic Range/, процесорът на камерата НЕ комбинира 2 кадъра както при WDR, а софтуерно усилва Gamma (y) стойността, за да изсветли тъмните участъци от кадъра.
Без подобрения в картината. Exposure стойността е GLOBAL. Това е заводската стойност по подразбиране на всички камери. Тъмните зони са леко тъмни, светлите са леко светли.
|
С подобрения в картината. Exposure стойността е HCL /High Light Compensation/ Не всички модели камери имат тази функция. Процесорът на камерата компенсира ярката светлина така, че картината в светлата зона да се вижда добре. Тъмните зони са прекалено тъмни, светлите се виждат добре.
|
С подобрения в картината. Exposure стойността е BLC /Back Light Compensation/ Всички модели камери имат тази функция. Процесорът на камерата компенсира слабата светлина в тъмните зони, така че картината в тъмните зони да се вижда добре. Тъмните зони се виждат добре, светлите се прекалено светли.
|
С подобрения в картината. Exposure стойността е WDR /Wide Dynamic Range/ Не всички модели камери имат тази функция. Процесорът на камерата комбинира 2 кадъра: от най-светлия и от най-тъмния участък от изображението, като след това ги комбинира в единичен кадър така, че да се получи нормално осветена картина и от двата кадъра. Тъмните и светлите зони се виждат добре.
|
Тези камери имат 3D-Digital Noise Reduction /3D-DNR/ шумов филтър
При камерите има 2 метода за намаляване на шума при ниска осветеност: Digital Noise Reduction /DNR/, също се среща и като 2D-DNR и 3D-DNR. Това са функции на процесора на камерата, които намаляват шума в картината само при ниска осветеност, за да се подобри качеството на изображението. Изключително полезна функция. Без нея, повечето камери при ниска осветеност имат шумна картина - малки бели точици по цялото изображение. Камери с 3D-DNR шумов филтър са за предпочитане, когато трябва да се наблюдават статични и движещи се обекти на тъмно или при почти пълен мрак.
3D-DNR филтърът работи като използва усъвършенстван алгоритъм за анализ в реално време на всеки пиксел, във всеки кадър по отделно, включително и на движещи се обекти, сравнява ги и търси артефакти, обекти и пиксели, които не се появяват последователно в анализираните кадри. Този метод позволява на алгоритъма да различава и изолира пиксели, представляващи шум и да ги премахва от изображението. 3D-DNR е по-добър в премахването на шум, който камерите при ниска осветеност имат тенденция да приемат и е много по-добър при сцени с много движения, тъй като методът за непрекъснато сравняване кадър по кадър му позволява да открива по-точно движенията. В резултат на това 3D-DNR филтърът не създава размазване на движението в изображенията, а движещите се обекти не оставят следи от движение зад тях. Той също така работи по-добре и с камери с висока резолюция - 4, 5, 8 и 12 мегапиксела.
Тези камери са водоустойчиви
Могат да се монтират както в закрити помещения, така и на съвсем открито. Устойчиви са на атмосферни влияния: силна запрашеност, дъжд, сняг, големи студове и горещини. Работната температура е посочена в таблицата с параметрите.
Всички камери се произвеждат със сертификат за степен на водо и прахоустойчивост - IP рейтинг (Ingress Protection), /не трябва да се бърка с IP адресите, които са "Internet Protocol"/. Камерите имат различни IP рейтинги. Какво означават те и каква е разликата между тях? Стандартът IP се използва за определяне на вида защита, предлагана от електронно устройство и е пряко свързан със средите, в които може да се използва. Тези рейтинги се определят след множество тестове.
Каква е разликата между стандартите за водоустойчивост? Как се чете и тълкува кода IPXX?
Кодът IP се състои от две цифри. Първата цифра показва нивото на защита срещу твърди тела, а втората цифра показва нивото на защита срещу течности. Колкото по-голяма е цифрата, толкова по-добра е защитата. Въпреки това, важно е да се има предвид, че тези оценки не са определени само въз основа на прахоустойчивост и водоустойчивост, но и въз основа на устойчивостта от налягането на водата. Ето какво означават тези цифри:
- първа цифра - защита от проникване на твърди предмети и прах:
0 - Няма защита
1 - Защита срещу твърди предмети с размери до 50 мм
2 - Защита срещу твърди тела с размери до 12.5 мм
3 - Защита срещу твърди предмети с размери до 2.5 мм
4 - Защита срещу твърди предмети с размер до 1 mm
5 - Защита срещу прах. Проникването на прах не е напълно предотвратено, но евентуалното проникнало количество не би трябвало да попречи на нормалното функциониране на устройствата.
6 - Пълна защита срещу прах
- втора цифра - защита от проникване на течности:
0 - Няма защита
1 - Защита срещу вертикално капеща вода (кондензация)
2 - Защита срещу водни пръски под наклон от 15°
3 - Защита от водни струи по вертикален ъгъл до 60°
4 - Защита от водни пръски от всички посоки – незначително проникване
5 - Защита от водни струи от всички посоки – възможно незначително проникване
6 - Защита от мощни струи вода във всички посоки. Не издържа на потапяне
7 - Защита от продължително потапяне във вода до 1 метър дълбочина
8 - Защита от продължително потапяне във вода до 3 метра дълбочина
Защитата срещу потапяне е пряко свързана с налягането на водата. Това означава, че щетите ще са по-значителни, ако устройството е изложено на силна водна струя, отколкото ако то падне в локва. Дори ако една камера е напълно защитена от прах, това не означава, че тя ще е напълно устойчива при всички нива на потапяне или налягане на водата.
Кои камери са водоустойчиви и могат да се монтират на съвсем открито? - Всички с рейтинг над IP66
Тази камера има слот за MicroSD/SDHC/SDXC карта
С инсталирана MicroSD карта памет, камерата може да записва директно на картата, без необходимост от видеорекордер или друго записващо външно устройство. Максимално допустимият капацитет на картата, който може да се инсталира в камерата, е отбелязан в таблицата с параметрите на камерата. Микро SD/SDHC/SDXC картата се продава отделно и не е включена в цената на камерата.
Имаме подходящи монтажни основи за тези камери:
HIKVISION DS-1280ZJ-S
Монтажна основа за камери HIKVISION: DS-1280ZJ-S - Φ137 x 53.4 x 164.8 mm
Водоустойчива, за външен монтаж, алуминиева сплав, бяла.
За монтаж на стена и таван.
С щуцери за кабели и гумени уплътнения.
Подходяща за куполни камери и камери със стойка.
Подходяща за HD-TVI и мрежови IP камери.
Предпазва конекторите на камерите от атмосферни влияния.
В описанието на всяка камера е отбелязана подходящата за нея монтажна основа.
Когато камерите се монтират на открито, е необходимо конекторите да се предпазят от атмосферни влияния. Те не трябва да са мокри, влажни и прашни. За целта е задължително до камерата да се монтира ПВЦ кутия или оригинална монтажна основа, в която да се поставят свързващите конектори.
Този продукт е добавен в сайта на 06.07.2017 г.
Последна актуализация на продукта на 20.03.2018 г.
« назад